Tramwaje

Škoda dostarczy 10 tramwajów do włoskiego Bergamo

Grupa Škoda dostarczy 10 tramwajów do włoskiego Bergamo. Pojazdy wyposażone będą w system antykolizyjny. W ramach kontraktu producent zobowiązał się do pełnego serwisu przez trzy kolejne lata.

Fot. Skoda Group
Fot. Skoda Group

Dwukierunkowe tramwaje ForCity Classic kursować będą po torowiskach Bergamo z prędkością maksymalną 70 km/h. Producent wyposaży w pełni niskopodłogowe pojazdy w system antykolizyjny. Wykrywa on przeszkody, ostrzega motorniczego i uruchamia automatycznie hamulec awaryjny.

Dostawy tramwajów zaplanowano na najbliższe trzy lata. To część większego kontraktu, obejmującego budowę drugiej linii tramwajowej w Bergamo: z centrum miasta do jego północno-zachodniej części.

Inwestycja torowa ruszyć ma pod koniec roku.

To nie pierwsze zamówienie, realizowane przez Škodę na rynek włoski.

Kontrakt ten to świadectwo naszego nieustannego dążenia do doskonałości i niezachwianego zaangażowania w zaspokajanie zmieniających się potrzeb klientów – mówi Jan Harder, prezes regionu zachodniego w Grupie Škoda. – Bardzo się cieszę, że Bergamo wybrało nasze sprawdzone rozwiązanie platformowe, które ma jeszcze lepsze parametry niż poprzednie modele. Otwarcie naszego biura we Florencji w październiku ubiegłego roku pozwoliło nam lepiej zrozumieć rynek włoski i dostosować nasze rozwiązania do jego specyficznych wymagań.

Dodaj komentarz