global Inwestycje

Škoda Transportation inwestuje w zakład produkcyjno-testowy w Pilźnie

Škoda Transportation rozpoczęła budowę nowego zakładu produkcyjno-testowego w Pilźnie. Inwestycja pozwoli spółce zatrudnić ponad tysiąc nowych pracowników. W 2020 i 2021 roku firma zainwestuje w siedzibę główną ponad 800 mln koron.

– Pod rządami nowego właściciela, Grupy PPF, udaje nam się pozyskiwać znaczące kontrakty. Dlatego intensywnie inwestujemy w rozwój produkcji, a także poszukujemy kilkuset nowych pracowników m.in. na stanowiska techniczne i inżynierskie.  Škoda jest jednym z liderów technologicznych i pracuje w oparciu o własne badania i rozwójPilzno jest więc jednym z ważnych ośrodków tej branży w Europie – podkreśla Petr Brzezina, prezes zarządu i prezes Škoda Transportation Group .

 

Bazę produkcyjną w Pilźnie czeka rozbudowa – powstaną nowe zakłady do produkcji podwozi.

– Škoda będzie mogła wykorzystać nowe pomieszczenia na spawalnię, lakiernię lub komory do śrutowania. Sprzęt będzie naprawdę na wysokim poziomie technologicznym – zbudujemy np. nowe zrobotyzowane stanowisko do spawania. Zdolności produkcyjne zostaną również wzmocnione, na przykład, dzięki sterowanym komputerowo obrabiarkom za około 80 milionów koron – mówi Pavel Novák, wiceprezes ds. Inwestycji i zarządzania aktywami w Škoda Transportation.

 

Drugim ważnym obszarem inwestycji w fabryce Škody w Pilźnie będzie budowa nowej hali testowej, w której będzie można przetestować wszystkie pojazdy lub ich części z produkcji.

– Obszar testowania i testowania pojazdów i ich komponentów jest jednym z kluczowych czynników w dzisiejszym przemyśle transportowym, a wraz ze wzrostem produkcji Škody i całej produkcji wzmacniamy również ten obszar. Powstanie najnowocześniejszy obiekt testowy, w którym znajdzie się między innymi prototypowe stanowisko pracy przeznaczone do testowania nowych typów pojazdów – mówi Pavel Novák .

 

W ramach inwestycji za ok. 320 mln koron spółka wybuduje nowy układ komunikacyjny na głównym obszarze Pilzna, który obejmie nowe połączenie torów testowych z zakładem produkcyjnym lub lokalną linią kolejową.

Wszystkim wydarzeniom inwestycyjnym towarzyszyć będzie masowa rekrutacja nowych pracowników.

– W związku ze wzrostem produkcji w tym i przyszłym roku planujemy zwiększyć liczbę pracowników o ponad tysiąc. Poszukujemy wykwalifikowanych pracowników z dziedzin technicznych, w szczególności konstruktorów, projektantów oraz na stanowiskach robotniczych w elektromechanice. Biorąc pod uwagę stan rynku pracy, jest to duże wyzwanie. Škoda oferuje jednak stabilność dużej firmy, świetną perspektywę na przyszłość i ponadstandardowe warunki pracy, w tym szereg korzyści – mówi Lumír Tesař , wiceprezes ds. Zasobów ludzkich w Škoda Transportation .

Dodaj komentarz