global Inwestycje

Škoda Transportation inwestuje w zakład produkcyjno-testowy w Pilźnie

Škoda Transportation rozpoczęła budowę nowego zakładu produkcyjno-testowego w Pilźnie. Inwestycja pozwoli spółce zatrudnić ponad tysiąc nowych pracowników. W 2020 i 2021 roku firma zainwestuje w siedzibę główną ponad 800 mln koron.

– Pod rządami nowego właściciela, Grupy PPF, udaje nam się pozyskiwać znaczące kontrakty. Dlatego intensywnie inwestujemy w rozwój produkcji, a także poszukujemy kilkuset nowych pracowników m.in. na stanowiska techniczne i inżynierskie.  Škoda jest jednym z liderów technologicznych i pracuje w oparciu o własne badania i rozwójPilzno jest więc jednym z ważnych ośrodków tej branży w Europie – podkreśla Petr Brzezina, prezes zarządu i prezes Škoda Transportation Group .

 

Bazę produkcyjną w Pilźnie czeka rozbudowa – powstaną nowe zakłady do produkcji podwozi.

– Škoda będzie mogła wykorzystać nowe pomieszczenia na spawalnię, lakiernię lub komory do śrutowania. Sprzęt będzie naprawdę na wysokim poziomie technologicznym – zbudujemy np. nowe zrobotyzowane stanowisko do spawania. Zdolności produkcyjne zostaną również wzmocnione, na przykład, dzięki sterowanym komputerowo obrabiarkom za około 80 milionów koron – mówi Pavel Novák, wiceprezes ds. Inwestycji i zarządzania aktywami w Škoda Transportation.