Raport z Polski Wydarzenia

“Słoneczny” na torach. Rusza przedsprzedaż biletów

W najbliższą sobotę (18 czerwca br.) rusza przedsprzedaż biletów na „Słoneczny” pociąg Kolei Mazowieckich, który w tym roku kursować będzie do Ustki. Pierwszy kurs specjalnego składu oraz „Słonecznego – BIS”, jeżdżącego do Gdyni w weekendy i dni świąteczne, zaplanowano w pierwszą sobotę wakacji (25 czerwca br.).

Pociąg "Słoneczny" Kolei Mazowieckich (fot. KM)
PociągSłoneczny” Kolei Mazowieckich (fot. KM)

To już 16. edycja popularnego pociągu „Słoneczny”, który od 2005 r. łączy Warszawę z wybrzeżem. Podróżni doceniają krótki czas przejazdu, atrakcyjną cenę czy wysoki komfort jazdy. W tym roku wszystkich pasażerów czeka miła niespodzianka – składy „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS” zostaną zestawione z nowoczesnych, piętrowych wagonów, przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Komfortowo podróż szykuje się także dla rodzin z małymi dziećmi, co ułatwi dostęp do przewijaka. Fani aktywnego wypoczynku mogą bezpłatnie przewieźć rower. Z darmowego przejazdu mogą skorzystać także czworonogi.

O atrakcyjności przygotowanej oferty Dariusz Grajda, Członek Zarządu Kolei Mazowieckich powiedział:

– Już od najbliższej soboty będzie można kupić bilety na wakacyjne pociągi Kolei Mazowieckich. Bilet normalny z Warszawy do Ustki kosztuje 75 zł, do Trójmiasta natomiast 60 zł. Mamy też specjalną ofertę dla osób, które chcą odbyć podróż ze Słupska do Ustki. Bilet normalny na tę trasę kosztuje zaledwie 6,48 zł. Wiemy również, że nasza oferta wakacyjna cieszy się szczególnym zainteresowaniem osób młodych, zwłaszcza studentów. W tym roku pojadą oni z Warszawy do Trójmiasta za niecałe 30 zł, do Ustki natomiast za ok. 37 zł. Ponadto, dużym plusem naszej wakacyjnej oferty jest także czas przejazdu. Podróż z Warszawy do Trójmiasta to niecałe 3 godziny, natomiast do Ustki to niemal 5,5 godziny.

 

Wszyscy zainteresowani podróżą z Warszawy nad Bałtyk mogą nabyć bilety na pociągiSłoneczny” i „Słoneczny – BIS” w aplikacjach mobilnych, kasach biletowych, w biletomatach bądź na stronie internetowej.

Szczegółowe informacje na stronie przewoźnika TUTAJ.

Dodaj komentarz