global Tramwaje

Słowacja wprowadza kolejne obostrzenia. Tramwaje będą kursowały rzadziej

Ze względu na wprowadzony przez słowacki rząd zakaz przemieszczania się po godz. 20.00, wieczorne tramwaje w Bratysławie będą kursowały rzadziej. Przewoźnik nie przywróci także kursów wyłączonych już wcześniej z powodu pandemii.

Dopravný podnik Bratislava z uwagi na pandemię i spadek frekwencji w pojazdach komunikacji miejskiej, wyłączył z eksploatacji sześć mniej uczęszczanych linii – nr 7, 94, 191, 192, 196 i 208. Ze względu na ograniczoną mobilność mieszkańców Bratysławy i zapowiadane oszczędności w spółce przewozowej, linie nie zostaną na tę chwilę wznowione.

Ponadto, z uwagi na wprowadzone ograniczenia w zakresie przemieszczania się, wieczorne tramwaje kursować będą rzadziej. Na Słowacji obowiązuje zakaz wychodzenia z domu po godz. 20.00 do 1.00. Wyjątkiem są osoby jadące do lekarza lub do pracy.

Tramwaje wieczorami będą kursowały co 15 minut, nie jak wcześniej co 7-8 minut. Zmiana wpłynie także na autobus linii 95, z którego przesiąść się można do tramwaju linii nr 3.

Od 8 marca w środkach transportu publicznego wymagane będą maseczki ochronne klasy FFP2.

O problemach w bratysławskim transporcie publicznym pisaliśmy już wcześniej.

Słowacki transport publiczny w kryzysie. “Tak źle jeszcze nie było”

Jak informowaliśmy, z uwagi na niską frekwencję w pojazdach i braki z przychodu biletów, deficyt przewoźnika w styczniu wyniósł 2,5 mln euro. W lutym DPB odnotowała spadek sprzedaży o kolejne dwa miliony. Od marca – od początku pandemii – DPB stracił łącznie 23 miliony euro.

Dodaj komentarz