global Przewozy towarowe

Słowacki rząd zmienia władze w krajowych spółkach kolejowych

Zarząd Kolei Republiki Słowackiej ma nowego prezesa. To już trzeci, w ciągu pół roku. Nowe władze ma także państwowy przewoźnik towarowy ZSSK Cargo Slovakia.

Roszady w spółkach kolejowych wprowadził nowy słowacki rząd. O tym, że w Kolejach Republiki Słowackiej zaszły zmiany, poinformowało Ministerstwo Transportu. Decyzją rządu zwolniono ze stanowiska Igora Poláka, pełniącego swoją funkcję w ŽSR od końca października 2019 r. Jego miejsce zajął Miroslav Havril, dotychczasowy zastępca Poláka.

Ministerstwo Transportu nie odniosło się jednak do podobnych zmian w ZSSK Cargo Slovakia, gdzie powołano nowy zarząd. Informacji o tym nie ma ani na stronie przewoźnika, ani w oficjalnych rządowych komunikatach. Wszystko wyszło na jaw, bowiem przedsiębiorstwo poinformowało o nowych władzach swoich biznesowych partnerów.

Jak wynika z ustaleń dziennika zdopravy.cz, prezes zarządu Martin Vozár został usunięty ze stanowiska 23 kwietnia. Zastąpił go Roman Gono, obejmując do czasu przygotowania oferty przewoźnika również funkcję dyrektora generalnego.

Dodaj komentarz