Pasażer Wydarzenia

Śmierć na warszawskich torach. Wiele pociągów opóźnionych

Ze sporymi utrudnieniami i opóźnieniami muszą liczyć się pasażerowie, którzy podróżują pociągiem przez stację Olszynka Grochowska. W jej okolicy doszło do śmiertelnego wypadku na torach.

Fot. Mateusz Włodarczyk / Wikimedia Commons
Fot. Mateusz Włodarczyk / Wikimedia Commons

Do wypadku doszło w poniedziałkowy poranek, krótko po godz. 5.00, w okolicach stacji Olszynka Grochowska. Osoba piesza wtargnęła pod pociąg relacji WarszawaDęblin. Jak wynika ze wstępnych informacji policji, zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Makowskiej z Dynowską. Śmierć na miejscu poniosła kobieta.

W związku ze zdarzeniem 15 osób podróżujących składem ewakuowano. Strażacy pomogli pasażerom przesiąść się do innego składu.

Jak informuje Warszawski Transport Publiczny w komunikacie, w związku ze zdarzeniem na linii WarszawaDęblin (odcinek Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer), występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM linii S1 oraz KM linii R7. Część pociągów może być opóźniona lub odwołana. Inne kursują w skróconej relacji.

Od godz. 6.50 do odwołania obowiązuje wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM we wszystkich pojazdach WTP w strefie 1. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się po jednym torze.

Dodaj komentarz