Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

Śmierć na warszawskim torowisku. Policjanci apelują do świadków

Stołeczni policjanci poszukują świadków tragicznego wypadku, w którym zginął 5-letni chłopiec. Do zdarzenia doszło w piątek 12 sierpnia na przystanku tramwajowym w Warszawie.

Fot. ilustracyjne
Fot. ilustracyjne

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI proszą o pomoc naocznych świadków wypadku z udziałem tramwaju i dziecka. Do zdarzenia doszło 12 sierpnia około godz. 11.40 na przystanku tramwajowym przy ul. Jagiellońskiej.

Funkcjonariusze proszę wszystkich świadków oraz osoby, które zarejestrowały zdarzenie, o kontakt z Dyżurnym Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI w siedzibie jednostki przy ul. Jagiellońskiej 51. Można także kontaktować się telefonicznie pod numerem 47 723 75 56 lub z policjantami z wydziału prowadzącego czynności, tel. 47 723 83 16, powołując się na numer sprawy D-II-7542/22.

Wypadek – szczegóły

Do wypadku doszło w momencie, kiedy 5-letni chłopiec opuszczał drugi wagon tramwaju. Wychodził tuż przed swoją babcią. W momencie, gdy jedna nóżka malca znajdowała się na schodku, drzwi pojazdu się zamknęły. Tramwaj ruszył, wlokąc dziecko po torowisku.