Raport z Polski Wydarzenia

Śmiertelny wypadek na torach w Krzeszowicach

W niedzielę wieczorem doszło do tragicznego wypadku na torach w Krzeszowicach. Mimo wysiłków służb ratunkowych poszkodowanego mężczyzny nie udało się uratować.

Do wypadku doszło w niedzielny wieczór w Krzeszowicach (fot. OSP Tenczynek / Facebook)
Do wypadku doszło w niedzielny wieczór w Krzeszowicach (fot. OSP Tenczynek / Facebook)

Komenda Powiatowej Policji w Krakowie poinformowała o wypadku w niedzielę ok. godziny 19.30. Do zdarzenia doszło w Krzeszowicach, w okolicach ulicy Stanisława Czycza.

Szczegóły zdarzenia nie są jeszcze znane. Wiadomo natomiast, że poszkodowany znajdował się w pobliżu torów kolejowych poza stacją PKP. Policja ustala tożsamość ofiary.

Do potrącenia doszło przez skład podróżujący trasą Oświęcim-Kraków. W akcji ratowniczej uczestniczyli ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego w Krzeszowicach, policja oraz strażacy JRG 3 Kraków, OSP Krzeszowice, OSP Tenczynek, OSP Nawojowa Góra, a także pracownicy Straży Ochrony Kolei.

Modernizacja stacji PKP w Krzeszowicach za nami

W związku z zajściem ruch na torach został wstrzymany na kilka godzin, lecz PKP zorganizowało przejazd dzięki zastosowaniu komunikacji wahadłowej.

Wczorajsze potrącenie, to już trzecie tego typu zdarzenie w okolicy w ciągu dwóch lat. W kwietniu do tragedii doszło na ulicy Zielonej, w listopadzie 2021 roku zaś w pobliżu zginął mężczyzna.

W tym roku na stacji kolejowej w Krzeszowicach doszło do jeszcze jednego incydentu. Pochodząca z Ukrainy kobieta “zgubiła” swoich synów. Sytuacja miała miejsce 28 lutego, kilka dni po wybuchu wojny na Ukrainie. O szczegółach przeczytacie poniżej:

Ukrainka zgubiła na dworcu synów. Pomogli policjanci

Dodaj komentarz