Raport z Polski Wydarzenia

Śmiertelny wypadek na torach w Tychach

Do potrącenia ze skutkiem śmiertelnym doszło we wtorek późnym wieczorem w Tychach na Śląsku. Poszkodowana kobieta nie miała szans, zginęła na miejscu.

Tory kolejowe w okolicy miejsca wypadku (fot. Google Maps)
Tory kolejowe w okolicy miejsca wypadku (fot. Google Maps)

Do zdarzenia doszło 23 sierpnia o godzinie 21.55 w okolicach ul. Skalnej w Tychach, na szlaku kolejowym Kobiór – Tychy. Na miejsce wezwano policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Zjawił się także prokurator i Straż Ochrony Kolei. Działania służb ratunkowych trwały do godziny 1.45, całkowicie wstrzymując ruch. W tym czasie Koleje Śląskie uruchomiły komunikację zastępczą. Pasażerów składów InterCity, przetransportowano z Tychów autobusami do Bielska-Białej.

Jak dotąd policji nie udało się ustalić okoliczności wypadku i tożsamości ofiary.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do potrącenia przez przejeżdżający pociąg techniczny. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości kobiety i okolicznościami jej śmierci. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach – informuje asp. sztab. Barbara Kołodziejczyk, oficer prasowy tyskiej policji.

 

Jest to kolejne śmiertelne potrącenie przez pociąg w ostatnim czasie. Zwykle przyczyna jest po stronie pieszego, który przekracza torowisko w miejscu do tego nieprzeznaczonym, by skrócić sobie drogę.

Śmierć na torach w Lewinie Brzeskim

Dodaj komentarz