global Inwestycje Przewozy towarowe

SNCF Réseau modernizuje sygnalizację na linii Paryż-Lyon

Francuski zarządca kolejowy SNCF Réseau przeprowadza prace modernizacyjne sygnalizacji na linii Paryż-Lyon pomiędzy Fain-lès-Montbard i Nuits-sous-Ravières. Trwające prace powinny się zakończyć do końca 2025 roku.

Oprócz modernizacji głównych linii kolejowych, takich jak Paryż-Lyon, SNCF zainwestuje również w mniejsze linie regionalne.
Oprócz modernizacji głównych linii kolejowych, takich jak Paryż-Lyon, SNCF zainwestuje również w mniejsze linie regionalne.

Jak widać roboty potrwają kilka lat i obejmują modernizację sygnalizacji na długości 24 km. Koszty prac szacuje się na 14,7 mln euro. Całość sfinansuje SNCF Réseau. W 2022 roku w prace zaangażowanych będzie sześć firm, m.in. Alstom, Guintoli i OSP. Planowana modernizacja jest elementem składowym planu francuskiego rządu dotyczącego rewitalizacji sektora kolejowego, przedstawionego we wrześniu 2020 r. przez ministra transportu Jean-Claude’a Dupuisa. Rząd francuski planuje zainwestowanie 4,7 mld euro z czego znaczna większość (4,1 mld) w sieć kolejową.

W planach SNCF Réseau jest modernizacja instalacji elektrycznej, telekomunikacyjnej i energetycznej. Łącznie zostanie wprowadzonych 215 kilometrów kabli elektrycznych i zainstalowanych 21 nowych centrów technicznych. Wykonawca prac rozbierze także stare budynki techniczne.

Oprócz modernizacji głównych linii kolejowych, takich jak Paryż-Lyon, SNCF Réseau zainwestuje również w mniejsze linie regionalne, aby zwiększyć usługi na mniej zaludnionych obszarach. Wreszcie modernizacja i regeneracja sieci kolejowej ma na celu rozwój kolejowego transportu towarowego, aby lepiej służył przedsiębiorstwom, platformom logistycznym i portom.