global Wydarzenia

Spał na torach, przejechał nad nim pociąg [FILM]

Mieszkaniec Kraju Krasnojarskiego zasnął na torach. Spał również wtedy, gdy przejechał nad nim pociąg. Nagranie z miejsca zdarzenia udostępniono w mediach społecznościowych.

Fot. kadr z filmu YT
Fot. kadr z filmu YT

Pociąg relacji Krasnojarsk – Abakan potrącił leżącego na torach mężczyznę – tak brzmiał pierwszy komunikat przekazany służbom ratunkowym tuż po zdarzeniu. Maszynista wdrożyła awaryjne hamowanie, następnie ruszył na pomoc poszkodowanemu.

Mężczyzna latarką oświetlał tory, próbując dotrzeć do miejsca zdarzenia. W momencie, gdy snop światła padł na leżącego pod kołami pociągu człowieka, ten się obrócił. Okazało się, że spał na torach i nie był świadomy, że przejechał nad nim pociąg.

Wezwani na miejsce zdarzenia policjanci nie mogli dobudzić mężczyzny. Podjęli akcję ratunkową, dzięki której wyciągnęli go spod składu i przetransportowali do pociągu. Wówczas okazało się, że poszkodowany ma tylko siniaki. Był jednak pijany.

Na następnej stacji czekał powiadomiony zespół ratownictwa medycznego.

Po oględzinach miejsca zdarzenia okazało się, że zanim pociąg się zatrzymał, nad mężczyzną przejechała lokomotywa i dwa wagony. W chwili incydentu temperatura na zewnątrz wynosiła -18 stopni.

Pociąg zatrzymał się przed otwartym przejazdem. Dróżnik spał

Dodaj komentarz