global Pasażer Wydarzenia

Specjalny system skontroluje pasażerów Kolei Argentyńskich

Argentyńskie linie kolejowe Trenes Argentinos zainstalowały na stacjach i przystankach system kontroli dostępu, opracowany przez firme Indra. Zanim pasażer wsiądzie do pociągu, system zmierzy mu temperaturę ciała oraz sprawdzi poprawność założonej maseczki. Rozwiązanie to ma być pomocne w walce z pandemią koronawirusa.

Zachowanie szczególnych środków ostrożności, także w publicznym transporcie zbiorowym, może uchronić przed zarażeniem wirusem Covid-19. Koleje Argentyńskie wykorzystują do tego system kontroli dostępu, wzbogacając ten istniejący o kolejne udogodnienia.

Pasażerowie mogą skorzystać m.in. z czytnika kart transportowych systemu SUBE oraz walidacji rezerwacji biletu (w godzinach szczytu komunikacyjnego) za pomocą kodu QR. Ponadto system sprawdzi ich temperaturę ciała czy sposób założenia maseczki ochronnej.

W przypadku źle założonej maseczki, czy podwyższonej temperatury ciała system może zablokować pasażerowi możliwość przejścia

Jak informuje przewoźnik, system skontrolować może także zasadność korzystania z transportu publicznego w godzinach szczytu.

Jak funkcjonuje system?

Pasażer podchodzący do bramek proszony jest o okazane rezerwacji przejazdu. System sprawdza ważność dokumentu. Następnie prosi o stanięcie w wyznaczonym miejscu – oddalonym od urządzeń pomiarowych o pół metra – i mierzy temperaturę ciała podróżnego. Sprawdza także poprawność założonej maseczki. Jeżeli wszystko jest w porządku, pasażer może przejść przez bramkę.

Obecnie Indra zainstalowała na stacjach ok. 350 takich bramek.

Projekt ten umacnia pozycję Indry jako jednej z wiodących światowych firm w zakresie inteligentnych aplikacji technologicznych i mobilności miejskiej

Źródło: www.indracompany.com, komputerswiat.pl

Dodaj komentarz