Raport z Polski Wydarzenia

Speedmail z przetargiem na obsługę Kolei Mazowieckich

Niezależny operator pocztowy Speedmail wygrał przetarg na obsługę korespondencji Kolei Mazowieckich i przez najbliższe 24 miesiące będzie doręczał przesyłki listowe spółki. Zaoferowana przez operatora kwota okazała się bardziej konkurencyjna od tej zaproponowanej przez operatora wyznaczonego.

Fot. Koleje Mazowieckie
Fot. Koleje Mazowieckie

Zgodnie z podpisaną umową Speedmail w ciągu 2 lat doręczy 57 578 przesyłek pocztowych. Za realizację zlecenia Zarząd Kolei Mazowieckich zapłaci niecałe 280 tys. zł., o kilkadziesiąt tysięcy złotych brutto mniej, niż propozycja konkurencyjnego oferenta. To już kolejne zamówienie realizowane przez Speedmail dla tego klienta. Realizacja poprzedniego dwuletniego przetargu trwała od stycznia 2022 roku.

– Cieszymy się, że Koleje Mazowieckie po raz kolejny powierzyły nam obsługę swojej korespondencji listowej. To nowoczesny regionalny przewoźnik kolejowy posiadający znaczny, bo ponad 16 proc. udział w rynku przewozów pasażerskich i trzecią pozycję według liczby pasażerów w skali kraju. To także spory samorządowy nadawca tradycyjnej korespondencji. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu we współpracy z podmiotami publicznymi byliśmy w stanie zaoferować najlepsze rozwiązanie, które oznacza nie tylko niższe koszty, ale też wysoką skuteczność doręczeń – mówi Janusz Konopka, Prezes Zarządu spółki Speedmail.

 

Koleje Mazowieckie to samorządowy przewoźnik prowadzący transport kolejowy w aglomeracji warszawskiej oraz na pozostałym obszarze województwa mazowieckiego. Funkcjonująca dwadzieścia lat na rynku spółka bardzo się rozwinęła od czasu jej powołania w 2004 roku i zajmuje dzisiaj trzecią pozycję w kraju wśród przewoźników kolejowych. W 2005 roku z proponowanych przez spółkę połączeń korzystało 40 mln osób rocznie. W zeszłym roku pociągi Kolei Mazowieckich przewiozły 61,5mln pasażerów. Na przestrzeni ostatnich lat pozyskane przez spółkę dotacje unijne zainwestowane zostały na zakup nowoczesnego taboru kolejowego i modernizację pojazdów.

Speedmail to największy niezależny operator pocztowy w Polsce. Działająca od 2011 roku spółka zajmuje się doręczaniem przesyłek listowych i marketingowych, głownie na rzecz przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego i spółek komunalnych. W gronie jej klientów znajduje się szereg banków, operatorów telekomunikacyjnych, firm windykacyjnych, stowarzyszeń i fundacji, ale także liczne urzędy miast, przedsiębiorstwa wodne i kanalizacyjne, powiatowe urzędy pracy. Oferowane przez Speedmail rozwiązania logistyczne i technologiczne zostały docenione w wielu biznesowych i branżowych konkursach oraz rankingach.

***

Speedmail to największy w Polsce niezależny operator pocztowy. Firma doręcza przesyłki listowe i marketingowe poprzez sieć ponad 100 placówek zlokalizowanych w większości dużych i średnich miast kraju. Oferta Speedmail adresowana jest do firm takich jak: banki, operatorzy telekomunikacyjni, telewizje kablowe, firmy ubezpieczeniowe, ale też do agencji marketingowych, fundacji, samorządów oraz spółek miejskich. Jej konkurencyjną przewagę stanowią zarówno elastyczność cenowa, jak i najnowsze rozwiązania IT: śledzenie wszystkich przesyłek, monitoring listonoszy on-line czy aplikacja do zarządzania korespondencją. Dzięki zintegrowaniu z największymi drukarniami korespondencji i firmami konfekcyjnymi, Speedmail zapewnia pełną automatyzację wysyłek masowych. Działalność firmy wyróżnia zastosowanie sprawdzonych rozwiązań logistycznych, ale także dbałość o bezpieczeństwo obrotu pocztowego. Marka Speedmail budowana jest w oparciu o najlepsze praktyki i doświadczenia rynków europejskich.

Dodaj komentarz