Przewozy towarowe

Spółka PKP CARGO CONNECT uruchomiła pociągi operatorskie

PKP CARGO CONNECT, spółka zależna PKP CARGO S.A., uruchomiła pociągi operatorskie w ramach produktu CONNECT OPERATOR. Pierwsze wyjadą na trasy Gdańsk – Gliwice – Piacenza oraz Małaszewicze/Brześć – Gliwice – Piacenza i Małaszewicze/Brześć – Gliwice – Gdańsk.

Obie relacje są obsługiwane na razie trzy razy w tygodniu o stałych porach.

 – To jest właśnie główna idea i atut pociągów operatorskich: one mają stały dzień i godzinę odjazdu ze stacji początkowej i przyjazdu do punktu docelowego – mówi Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO S.A.

 

W kolejnych miesiącach planowane jest rozszerzenie sieci pociągów operatorskich, obejmie ona też połączenia między portami w Gdańsku i Gdyni a terminalami PKP CARGO CONNECT w Warszawie i Poznaniu. Składy będą też kierowane do innych terminali Grupy PKP CARGO w kraju i za granicą.

– Rozwijanie tej usługi to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, bo wiele firm chce korzystać z kolei, ale oczekują od nas lepszej oferty rynkowej i my im ją dajemy. Pociągi operatorskie podnoszą więc atrakcyjność kolei jako środka transportu towarów – podkreśla prezes Warsewicz. – Jesteśmy również zainteresowani uruchomieniem w najbliższym czasie stałego połączenia z Chinami w celu wsparcia eksportu polskiej żywności. Widzimy bowiem duże zainteresowanie taką usługą ze strony polskich producentów – dodaje prezes PKP CARGO.

 

Dodaj komentarz