Przewozy towarowe Raport z Polski Wydarzenia

Spółka Spedcont uruchomiła własny pociąg na Nowym Jedwabnym Szlaku

Spółka Spedcont, która wchodzi w skład grupy kapitałowej Pekaes, uruchomiła własny pociąg na Nowym Jedwabnym Szlaku. Pierwszy pociąg operatorski wyruszył w trasę pod koniec lutego.

Pociąg składający się z ponad 40 kontenerów wyruszył z chińskiego Chengdu 22 lutego. Do Małaszewicz dotarł w poniedziałek 8 marca. Wówczas kontenery przeładowane zostały na ciężarówki.

Jak informuje Marcin Dobruchowski, prezes Spedcontu, to pierwszy taki przejazd zorganizowany przez spółkę. Wcześniej pociąg transportował od 15 do 30 kontenerów. Ostatnie zlecenie obejmowało zaś kompleksową usługę logistyczną. Składało się na nią: organizacja transportu, odbiór towaru z chińskich fabryk, procedury celne, odprawa importowa, dostawa drogowa.

– To kolejny krok, który umacnia naszą pozycję jako operatora intermodalnego na Nowym Jedwabnym Szlaku – stwierdza prezes Spedcontu.

Spedcont od lat rozbudowuje terminal intermodalny w Łodzi. Rozwija także współpracę transportową z przedsiębiorstwami zlokalizowanymi na terenie Europy oraz Azji.

– Mamy aspirację, aby nasz terminal pełnił funkcję centrum logistyki kontenerowej na szlaku transportu ładunków pomiędzy Polską a Chinami – dodaje Marcin Dobruchowski.

Jak informuje spółka, w przyszłości planowane są dalsze inwestycje w łódzki terminal oraz rozwój przewozów towarowych koleją.

Źródło: wnp.pl