Raport z Polski Wydarzenia

Sprawca wypadku z udziałem szynobusu KW stanie przed sądem

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy ciężarówki, który doprowadził do zderzenia z szynobusem Kolei Wielkopolskich. Do zdarzenia doszło 29 kwietnia na linii Wągrowiec – Wolsztyn.

Fot. Wielkopolska Policja

Przypomnijmy:

Wypadek miał miejsce na przejeździe kolejowym w Bolechowie – 29 kwietnia 2020 r. ok. godz. 17.35. Jak wynika z ustaleń policji, kierowca samochodu ciężarowego ominął stojące przed zamkniętym przejazdem samochody, ominął szlabany i wjechał na tory. Wówczas uderzył w niego szynobus Kolei Wielkopolskich.

W chwili zdarzenia w pociągu znajdowało się 15 osób – w tym 11 pasażerów. Ucierpiało 14 osób, do szpitala zaś przetransportowano 10. Najciężej rannych zabrały śmigłowce LPR.

Prokuratura postawiła kierowcy ciężarówki zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym i zagrożenie dla życia oraz zdrowia wielu osób.

Jak poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, mężczyzna dostał dozór, ma zatrzymany paszport oraz prawo jazdy. Wpłacił także 10 tys. zł poręczenia majątkowego.

W trakcie przesłuchania kierowca samochodu ciężarowego tłumaczył, że w trakcie jazdy ktoś zajechał mu drogę, więc zdecydował się wjechać na przejazd kolejowy. Nie wspominał zaś o żadnej awarii pojazdu.

Akt oskarżenia już trafił do sądu. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Jak poinformował Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, cytowany przez portal TVN24.pl, Roman S. nie kwestionował, że kierował pojazdem.

Dodaj komentarz