Tabor

Stacja ładowania pojazdów od KZŁ

Kolejowe Zakłady Łączności pochwaliły się nowym produktem. Na bydgoskim lotnisku zaprezentowano stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Kolejowe Zakłady Łączności zorganizowały pokaz swojego nowego osiągnięcia w jednej z hal Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy. W premierze wzięli udział przedstawiciele mediów, firm związanych z branżą, jak również prezes PKP Informatyka Sp. z o.o. Tomasz Miszczuk. Stacja typu eco-MOTO jest urządzeniem służącym do ładowania samochodów elektrycznych oraz rowerów typu e-bike. Przy projektowaniu kierowano się zasadą ergonomii oraz trwałości. Urządzenie jest zatem łatwe w obsłudze oraz odporne na warunki atmosferyczne i akty wandalizmu. Płatności za pobór energii dokonuje się za pomocą zbliżeniowej karty bankowej.

Zaprezentowana stacja wyposażona jest w gniazda o typowych standardach. Natomiast sama konstrukcja ma charakter modułowy. Parametry techniczne: Wymiar: 433x1425x329 mm Pomiar zużycia energii: Licznik klasy MID Zasilanie: Trójfazowe w układzie TN-S lub TT z uziemieniem Komunikacja: Fast Ethernet, UMTS-3G Zakres temperatury pracy: -200 do +450 Waga: 70 kg Dzięki urządzeniu KZŁ pojazdy mogą być zatem ładowane wszędzie tam, gdzie jest poprowadzona sieć elektryczna. Stacja będzie ładowała pojazdy prądem zwykłym i trójfazowym.

RK