global Inwestycje Tabor

Stadler podsumował obsługę lokomotyw w Niemczach

Od 2020 roku Stadler utrzymuje floty lokomotyw EURODUAL należące do Havelländische Eisenbahn AG (HVLE) i European Local Pool (ELP) w Niemczech. Producent taboru zamierza rozwinąć świadczenie kompleksowej obsługi lokomotyw na rynku niemieckim.

Fot. Jörg Schulze / Wikimedia Commons

Po dwunastu miesiącach Stadler i przewoźnicy pozytywnie oceniają dotychczasową współpracę. Do końca 2021 r. w Niemczech będzie eksploatowanych 48 lokomotyw EURODUAL dla HVLE i ELP. Pierwsze sześcioosiowe lokomotywy z napędem bimodalnym wyjechały w trasę wiosną 2020 r. Od tego czasu zajmują się transportem towarów na terenie całego kraju.

Zespoły serwisowe firmy Stadler zapewniają niezawodność lokomotyw przez co najmniej dziesięć lat. W punktach konserwacji od Berlina przez Eisenach po Herne lokomotywy są poddawane przeglądom prewencyjnym w stałych trzymiesięcznych odstępach czasu, a w razie potrzeby przeprowadzane są również konserwacje korygujące. W celu zapewnienia kompleksowej i elastycznej obsługi firma Stadler współpracuje z operatorami w ramach konserwacji zapobiegawczej oraz z siecią lokalnych warsztatów partnerskich w zakresie konserwacji prewencyjnej. W ciągu roku eksploatacji osiągnięto w ten sposób wartości dostępności wynoszące średnio 98%.

Volker Keller, dyrektor zarządzający Stadler Rail Service Germany skomentował osiągnięte wyniki:

– Cieszymy się, że w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy działalności udało nam się osiągnąć bardzo dobrą średnią dostępność dla naszych klientów, powyżej wartości wymaganej umową, którą oczywiście zamierzamy utrzymać na tym poziomie.

 

Czytaj dalej >