Inwestycje Tabor

Stadler Polska dostarczy do Bułgarii pociągi typu KISS

Stadler Polska dostarczy do Bułgarii siedem bezemisyjnych pociągów typu KISS. Podpisany z Ministerstwem Transportu i Komunikacji Bułgarii kontrakt zawiera prawo opcji na trzy dodatkowe pojazdy oraz usługę 15-letniego utrzymania floty. – To pierwsze zamówienie Stadlera w Bułgarii i kolejny znaczący sukces sprzedażowy na Bałkanach – zaznacza producent.

Fot. Stadler Polska
Fot. Stadler Polska

– Nasze pojazdy KISS stanowią punkt odniesienia dla wydajności, niezawodności, bezpieczeństwa, komfortu i najnowocześniejszej technologii. Jesteśmy przekonani, że w znaczący sposób przyczynią się do poprawy jakości bułgarskiego transportu publicznego i wesprą naszego Klienta w dążeniu do realizacji celów zrównoważonej mobilności. Mamy również nadzieję, że będziemy mogli kontynuować rozpoczętą współpracę przy kolejnych projektach wymiany pojazdów szynowych w Bułgarii – mówił podczas wydarzenia Philipp Brunner, szef Dywizji Europa Centralna w Grupie Stadler.

Czteroczłonowe pociągi KISS będą poruszały się z prędkością 160 km/h i pomieszczą na pokładzie aż 300 osób na miejscach siedzących. Zostaną wyprodukowane w zakładzie Stadler Polska w Siedlcach.

Dodaj komentarz