global Wydarzenia

Stadler Rail AG stworzy na Ukrainie zakład produkcji taboru?

Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy, spotkał się z przedstawicielami szwajcarskiej firmy Stadler Rail AG, w tym z prezesem zarządu Peterem Spulerem. Wspólnie omówili możliwości współpracy, w tym uruchomienie na Ukrainie fabryki produkującej tabor kolejowy. W przyszłości prezydent chce odnowić flotę pociągów podmiejskich. O spotkaniu informuje Centrum Prasowe Ukrzaliznyci.

www.president.gov.ua

– Interesuje nas rozwój linii metra w Kijowie, Charkowie, Dnieprze oraz rozwój komunikacji kolejowej i szybkiego tramwaju – podkreślał w trakcie rozmowy Zełenski.

 

Prezydent zwrócił także uwagę na znaczenie zagranicznych technologii i kapitału w rozwoju kolei ukraińskich.

Ukraina ma własnych producentów taboru kolejowego, dlatego istotnym warunkiem współpracy z zagranicznymi firmami jest maksymalna lokalizacja produkcji – mówił prezydent, cytowany przez CPU.

 

Jak informuje Centrum Prasowe Ukrzaliznyci, przedstawiciele szwajcarskiej firmy wyraziły zainteresowanie rozwojem na rynku ukraińskim i utworzeniem w kooperacji z partnerami ukraińskimi wspólnych zakładów produkcyjnych.

Stadler Rail AG to jeden ze światowych liderów w produkcji taboru. Jeden z zakładów produkcyjnych firmy znajduje się na Białorusi.

Dodaj komentarz