Inwestycje Tabor

Stadler Service Polska wybuduje w Sochaczewie zaplecze techniczne KM

Koleje Mazowieckie podpisały umowę na budowę zaplecza technicznego w Sochaczewie. Nowoczesny obiekt, o powierzchni ok. 2,5 tys. mkw stworzy spółka Stadler Service Polska. Obiekt świadczyć będzie usługę utrzymania nowych pojazdów FLIRT, zamówionych przez przewoźnika w 2018 r. Inwestycja kosztować ma 20 mln zł.

– Chciałbym podziękować firmie Stadler za dobrą współpracę związaną z realizacją zamówienia na nowe pojazdy FLIRT. Pomimo trudnych okoliczności związanych z pandemią Covid-19, realizacja kontraktu na pierwsze pojazdy jest już w ostatniej fazie – obecnie trwają odbiory techniczne. Podpisana dzisiaj umowa jest dla nas, ale i dla naszych pasażerów gwarancją na niezakłóconą eksploatację nowych pojazdów. To kolejny ważny, wspólnie realizowany projekt, dzięki któremu poprawi się komfort i jakość podróży po Mazowszu – mówił w trakcie podpisania umowy Robert Stępień, prezes zarządu KM.

 

Co powstanie w ramach umowy?

Stadler Service Polska stworzy halę serwisową o powierzchni łącznej 2,5 tys. mkw. Wyposażona zostanie ona w dwa tory serwisowe, magazyn, warsztat, pomieszczenie techniczne, zaplecze biurowo-socjalne, wraz z infrastrukturą torową, drogową oraz parkingiem. Inwestycja zlokalizowana będzie na terenie istniejącej Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Kolei Mazowieckich na granicy miasta Sochaczew i gminy Sochaczew – „Czerwonka Parcel”.

Zgodnie z umową, nowy obiekt oddany do użytku ma zostać jesienią 2021 r. W dokumencie zaznaczono, że w przypadku zapotrzebowania zaplecze będzie można rozbudować.