global Tabor Wydarzenia

Stadler wygrał przetarg na dostawę pociągów dla Serbii

Stadler dostarczy do Serbii swoje trzy najnowocześniejsze pociągi Stadler JIŠ 200. Zamówienie zrealizowane zostanie jeszcze w tym roku. Szwajcarski producent złożył ofertę na kwotę 62,2 mln euro.

Fot. materiały prasowe

Umowę na dostawę trzech pociągów elektrycznych podpisali w ubiegłym tygodniu Minister Budownictwa, Transportu i Infrastruktury Tomislav Momirovich oraz Dyrektor Sprzedaży na Europę Środkową i Wschodnią firmy Stadler  Zeljko Davidovich. W oficjalnym sygnowaniu kontraktu uczestniczyli również Ambasador Szwajcarii w Serbii Urs Schmid, Zastępca Ministra Transportu Kolejowego Anita Dimoski oraz Dyrektor Wykonawczy Serbii Train Zoran Puzovic.

To pierwszy taki zakup w historii Serbii. Będą to najszybsze w kraju pociągi, które osiągną prędkość do 200 km/h. Eksploatowane będą na linii Belgrad – Nowy Sad – Subotica.

Firma Stadler była jedynym oferentem w przetargu. Zamówienie wyceniła na 62 197 200 euro. Wymagany termin dostawy pierwszego pociągu to 31 października tego roku, a drugiego i trzeciego – 31 grudnia.

Dodaj komentarz