Inwestycje Wydarzenia

Starlinki wzmocnią internet Ukrzaliznytsii

Ukrzaliznytsia otrzymała 15 urządzeń Starlink, usprawniających dostęp do internetu. Systemy dostarczyła jedna z największych firm informatycznych w Ukrainie – N-iX.

Ukrzaliznytsia zaprezentowała nowe urządzenia (fot. UZ)
Ukrzaliznytsia zaprezentowała nowe urządzenia (fot. UZ)

Przewoźnik otrzymał 10 urządzeń Starlink pierwszej generacji, a także 5 urządzeń drugiej generacji.

– Dziękuję wszystkim naszym partnerom i firmom za wsparcie Ukrzaliznytsia w tym trudnym czasie. Kolej stała się pierwszą państwową firmą, która korzystała ze Starlinków podczas wojny. Pierwszą stację otrzymaliśmy na początku marca – powiedział Ołeksandr Kamyszyn, prezes zarządu Ukrzaliznytsia JSC.

 

Kamyszym podkreślił także, że systemy służą do stabilnej i niezawodnej komunikacji systemów krytycznych. Zapewniają tym samym działanie kolei.

– Przed sobą nadal mamy wiele projektów cyfrowych. Otrzymane urządzenia to szansa na zbudowanie nowych i nowoczesnych rozwiązań systemowych – dodał Prezes Zarządu Ukrzaliznytsia.

 

Starlink to globalny system satelitarny umożliwiający dostęp do Internetu w trudno dostępnych zakątkach globu. Działa przez satelity umieszczone na orbicie. Internet zapewnia szybkie i nieprzerwane połączenie, nie można go odłączyć ani zhakować.

N-iX to jedna z największych firm informatycznych w Ukrainie, założona w 2002 roku. N-iX skupia ponad 1700 profesjonalistów i zapewnia rozwój oprogramowania oraz wiedzę ekspercką w zakresie rozwiązań chmurowych, inżynierii danych i innych najnowocześniejszych technologii. Firma posiada biura w Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Malcie, Polsce, Bułgarii, a także w Ukrainie.

Firma N-iX włączyła się w pomoc Ukrainie od pierwszych dni wojny. Utworzyła ona specjalny fundusz pomocy Siłom Zbrojnym kraju. Angażuje się również w projekty humanitarne.

Dodaj komentarz