global Wydarzenia

Strzelanina na przystanku tramwajowym w Berlinie. Ranna kobieta

Do groźnego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na jednym z berlińskich przystanków tramwajowych. Uzbrojona w nóż kobieta groziła innemu pasażerowi nożem. Skierowani na miejsce policjanci musieli użyć broni i postrzelili napastniczkę. Ciężko ranna kobieta trafiła do szpitala.

Fot. Michał Ciechowski / zdjęcie ilustracyjne

Sytuacja miała miejsce w ubiegły czwartek o godz. 21.45 na przystanku tramwajowym Albertinenstrasse przy Berliner Allee. Policjanci dostali zgłoszenie o 68-letniej kobiecie, która groziła innemu mężczyźnie nożem, a w drugiej ręce trzymała nożyczki. Skierowani na miejsce dwaj funkcjonariusze próbowali ją zatrzymać i obezwładnić. Jeden z policjantów oddał strzał ostrzegawczy w powietrze. Napastniczka skierowała się w stronę mundurowych. Wówczas padły kolejne strzały – dwa trafiły w szklane zabezpieczenia przystanku, jeden w tablice informacyjną, a czwarty – w nogę kobiety.

Mimo zranienia, nożowniczka przebiegła ok. 250 metrów w kierunku Greifswalder Straße. W jej poszukiwania zaangażowano psa tropiącego. W końcu udało się kobietę zatrzymać.

Poszkodowana trafiła pod opiekę lekarzy, a następnie do szpitala. Obrażenia nie zagrażają jej życiu.

Źródło: Berliner Zeitung

Dodaj komentarz