Raport z Polski Wydarzenia

Sukces funkcjonariusza SOK na Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23 w zapasach

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w zapasach w stylu wolnym odbyły się w Staszowie (województwo świętokrzyskie) w dniach 23 i 24 kwietnia 2021 r. Podczas turnieju Patryk Zwada, funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Gdańsku, wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 65 kg.

W turnieju zmierzyło się 68 zawodników, którzy wystartowali w 6 kategoriach wagowych. Patryk twierdzi, że podczas Mistrzostw czuł się w bardzo dobrej formie. Dodatkową motywację do walki o miejsce na podium stanowiło dla Niego ogromne wsparcie, które odczuwał ze strony rodziny i przełożonych ze Straży Ochrony Kolei. Walka o brązowy medal była bardzo wyrównana i zacięta, ale pod koniec to przeciwnik „gonił wynik”. Wymagało to od Patryka Zwady dodatkowej czujności i zachowania zimnej krwi. Ciekawostką jest, że w tym pojedynku Jego przeciwnikiem był zawodnik, z którym zmierzył się już wcześniej w 2018 roku, niestety wówczas rywalizacja zakończyła się przegraną Patryka. 

Nie jest to pierwszy sukces tego zawodnika, który jako zapaśnik uczestniczy w turniejach od 10 lat.  W 2015 r. wywalczył srebrny medal zdobywając Wicemistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w Solcu Kujawskim. Umiejętności zdobyte podczas treningów stanowią dodatkowy atut w codziennej służbie funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei.

Dodaj komentarz