global Pasażer Wydarzenia

Syryjczyk zaatakował nożem pasażerów niemieckiego pociągu. “Dzień wcześniej stracił pracę”

Dramatyczne chwile w pociągu ICE w Bawarii. W sobotę 6 listopada 27-letni Syryjczyk zaatakował nożem pasażerów. Do zdarzenia doszło na trasie między Ratyzboną a Norymbergą, na południu Niemiec.

pociąg ICE

W ataku ranne zostały cztery osoby. Trafiły one do szpitala. W związku ze sprawą zatrzymano 27-letniego obywatela Syrii. Mężczyzna, zdaniem służb ratunkowych, prawdopodobnie jest chory psychicznie.

W trakcie konferencji prasowej niemieckiej policji poinformowano, że motyw sprawcy nie jest jeszcze znany, nic jednak nie wskazuje na to, że zbrodnia miała podłoże islamistyczne. Wiadomo natomiast, że napastnik wsiadł do pociągu ICE ze składanym nożem o ostrzu długości 8 cm. Pierwszą ofiarą ataku był 26-latek, który otrzymał cios w głowę. Następnie Syryjczyk ugodził nożem dwóch 60-latków, a w kolejnym wagonie 39-latka.

W toku śledztwa wyszło na jaw, że sprawca dzień przed atakiem stracił pracę. Sądowy biegły ocenił, że 27-latek cierpi na schizofrenię paranoidalną. W trakcie ataku prawdopodobnie miał urojenia.

Sprawca ataku przyjechał z Syrii do Niemiec w 2014 r.

Dodaj komentarz