Pasażer

Systemy linii warszawskiego metra zostaną zintegrowane z nowym odcinkiem na Woli

Fot. Janusz Jakubowski / CC

Od niedzieli 8 marca przez kolejny tydzień pociągi warszawskiego metra na linii M2 kursować będą na skróconej trasie Trocka – Rondo ONZ. W tym czasie prowadzone będą prace związane z integracją systemów funkcjonującej linii z nowym odcinkiem na Woli.

Zmiany podyktowane są realizacją zachodniego odcinka II linii metra. W przyszłym tygodniu przeprowadzone zostaną prace związane z integracją systemów działającej linii oraz nowego odcinka z trzema stacjami na Woli – Płocka, Młynów i Księcia Janusza.

Testy obejmą połączenie systemów całoliniowych obu odcinków, sprawdzenie poprawności ich działania, komunikację z Centralną Dyspozytornią zlokalizowaną na STP Kabaty. Testowanie będzie prowadzone z udziałem jeżdżących pociągów, dlatego stacja Rondo Daszyńskiego musi zostać zamknięta.

Na skróconej trasie kursować będą pociągi metra linii M2 (trasa Trocka – Rondo ONZ). W godzinach szczytu będą przyjeżdżały na stacje nie rzadziej niż co 3 min 30 sek. Jednocześnie zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu tramwajów linii 11 oraz autobusów linii 105, 155, 178 i 255.

Autobusy linii 105 będą kursowały tylko na trasie podstawowej OS. GÓRCZEWSKA – BROWARNA; nie będą realizowały kursów na krótszej trasie OS. GÓRCZEWSKA – RONDO DASZYŃSKIEGO. W ich miejsce zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-5 na trasie: