Aktualności Inwestycje Tramwaje

Szczecin: ulica Szafera to już ogromny plac budowy

Fot. Tramwaje Szczecińskie

Łagodna zima sprzyja prowadzeniu robót ziemnych, dlatego inwestycja tramwajowa w Szczecinie idzie pełną parą. Trwają prace rozbiórkowe i związane z wykonaniem kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wodociągów na odcinku od al. Wojska Polskiego do wysokości Netto Arena.

Wydzielony został już teren pod przyszłą pętlę autobusowo-tramwajową. Ponadto rozpoczęły się prace przy przebudowie sieci elektroenergetycznej i gazowej. W najbliższych dniach zostanie wykonana wstępna niwelacja terenu na odcinku od przebudowy Arkońskiej do ronda Olimpijczyków i będą kontynuowane roboty branżowe.

W trakcie przebudowy ulicy Szafera powstanie nowe torowisko tramwajowe (torowisko umożliwiać będzie poruszanie się autobusów komunikacji miejskiej), biegnące do zupełnie nowej pętli tramwajowo-autobusowej przy hali Netto Arena, z czterema torami przy peronach tramwajowych i peronie autobusowo-tramwajowym oraz stanowiskami postojowymi dla autobusów. W skład realizowanej inwestycji wchodzi także budowa czterech rond, parkingu park&ride, a także nowej jezdni z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach.

Za prace budowlane odpowiada firma EUROVIA POLSKA S.A. Koszt prac został wyceniony na 125 190 424,45 zł brutto. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o., której powierzono funkcję zastępstwa inwestorskiego oraz funkcję inżyniera kontraktu.

Dodaj komentarz