Raport z Polski Wydarzenia

Szczecińska Kolej Metropolitalna z wykonawcą zastępczym

Pod koniec lutego br. Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu sp. z o.o. jako wykonawca zastępczy rozpoczął prace przy budowie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Roboty na szlaku Szczecin Gocław – Szczecin Niebuszewo poprzedziła inwentaryzacja prac oraz materiałów.

Fot. Szczecińska Kolej Metropolitarna
Fot. Szczecińska Kolej Metropolitarna

W zakresie umowy z ZRK-DOM Poznań, wartej blisko na 30 mln zł ze środków budżetowych, są m.in. dodatkowe wzmocnienia gruntu, podtorza i skarp, a także przebudowa nawierzchni na ok. 2,5 -kilometrowym odcinku linii Szczecin Główny – Police.

W pierwszej kolejności wykonywane są prace na szlaku. W następnej kolejności roboty przeniosą się na stacje Szczecin Skolwin oraz Szczecin Gocław. Ich zakończenie planowane jest na przełomie III i IV kwartału br.

Przypomnijmy, budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej to Inwestycja wyceniona na ponad 500 mln zł. Jej realizacja ma zapewnić sprawną komunikację kolejową w aglomeracji szczecińskiej. Będzie możliwy szybki przejazd pociągiem do domu, pracy i szkoły w stolicy Pomorza Zachodniego oraz w sąsiednich miejscowościach. Podróżni zyskają dostępniejsze perony na 27 zmodernizowanych lub nowych stacjach i przystankach, m.in.: Szczecin Pomorzany, Szczecin Turzyn, Police.

Polskie Linie Kolejowe wykorzystają wszystkie możliwości, aby zrealizować projekt. Przy zapewnieniu oczekiwanego potencjału przez firmę Trakcja S.A., z zasadniczych efektów projektu będzie można korzystać do końca 2023 roku.

Dodaj komentarz