Tabor

Szynowe legendy Dolnego Śląska idą do remontu

Dwa pojazdy Kolzam SA109 z taboru Kolei Dolnośląskich przejdą w najbliższym czasie modernizację. W przyszłym tygodniu trafią do Bydgoszczy, gdzie przez najbliższych 15 miesięcy będą całkowicie odmieniać swoje oblicze.

Fot. Koleje Dolnośląskie
Fot. Koleje Dolnośląskie

11 sierpnia Koleje Dolnośląskie podpisały umowę na szczegółowy przegląd pojazdów SA109 z konsorcjum dwóch firm: Serwis Pojazdów Szynowych Mieczkowski, a także CSI Invest. W postępowaniu przetargowym, rozstrzygniętym 27 czerwca, złożyły one najkorzystniejszą ofertę opiewającą na kwotę 14,5 mln zł.

Pociągi dostosowane do standardów KD

W ostatniej dekadzie tabor Kolei Dolnośląskich znacząco się powiększył, co sprawiło, że pojazdy SA109 nie przystawały do standardów podróży oferowanych obecnie przez KD. Od kilku lat pociągi były odstawione na bocznicę w Legnicy. Za 15 miesięcy wrócą po kompleksowej modernizacji.

Nowe fotele, klimatyzacja i system informacji pasażerskiej w standardzie znanym z naszych pojazdów – to najważniejsze ze zmian, które zauważą pasażerowie w pojazdach SA109 po tym, gdy wrócą one po przeglądzie P5 – opowiada Wojciech Zdanowski, wiceprezes Kolei Dolnośląskich.