Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Tak powstaje wiadukt w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

Dzięki wspólnej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz miasta Skierniewice poprawi się bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym na linii Warszawa – Katowice. Powstanie bezkolizyjnego skrzyżowania usprawni system komunikacyjny w całym regionie.

Fot. Piotr Szeląg / PKP PLK
Fot. Piotr Szeląg / PKP PLK

Inwestycja dofinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko szacowana jest na 37 mln zł. Wykonawca wiaduktu w ciągu ul. Piłsudskiego/Zwierzynieckiej wybudował już główny element konstrukcji tj. płytę wiaduktu. Wcześniej na podporach zamontowano przęsła i belki. Obecnie prowadzone są prace związane z montażem odwodnienia i izolacją płyty wiaduktu. Ponadto, rozpoczęła się budowa schodów do chodnika na wiadukcie. Kolejno przeprowadzone zostanie zbrojenie i betonowanie konstrukcji. Są już także gotowe dwa nasypy, na których będą dojazdy do wiaduktu. Wykonano również przebudowę instalacji m.in. wodociągowych, gazowych, energetycznych. Postępuje montaż ekranów akustycznych oraz budową nawierzchni dróg. Prace nie wpływają na ruch pociągów.

Prace budowlane

Zadaniem wykonawcy jest budowa wiaduktu drogowego nad dwoma torami ważnej linii Warszawa ZachodniaKatowice oraz jednotorową łącznicą między linią Warszawa ZachodniaKatowice i linią Skierniewice – Łowicz. Nowy obiekt zastąpi przejazd kolejowo-drogowy na ul. Piłsudskiego/Zwierzynieckiej. Sześcioprzęsłowy wiadukt nad torami o długości ok. 145 m będzie miał chodniki i ścieżkę rowerową.