Raport z Polski Tramwaje

Toruń: Zmodernizowane torowisko wkrótce będzie zielone [FILM + ZDJĘCIA]

W Toruniu zbliżają się do końca prace, na pierwszym etapie modernizacji torowiska tramwajowego, w ciągu ul. Kraszewskiego – od pl. Niepodległości do ronda Hoffmanna. Obecnie na wyremontowanej trasie powstaje zielone torowisko. Wykonawca zapewnia, że zakończenie robót na tym odcinku nastąpi w maju br. 

Fot. MPK Toruń

Prace prowadzone na ul. Kraszewskiego to część większego zadania, które obejmuje modernizację torowiska wraz z siecią trakcyjną na trasie linii nr 2, na odcinku od placu Niepodległości do ul. Reja z budową odwodnienia torowiska. Łączna długość toru pojedynczego inwestycji to 2 754,35 metra.  

Roboty, które obejmują remont samego torowiska, budowę jego odwodnienia, modernizację sieci trakcyjnej i oświetlenia ulicy, podzielono na dwa etapy: pierwszy – realizowany obecnie – odcinek ul. Kraszewskiego od pl. Niepodległości do pl. Hoffmanna, a drugi – skrzyżowanie ul. Reja i Broniewskiego wraz z torami w ul. Broniewskiego od ul. Reja do ul. Sienkiewicza. Wykonawcą jest Balzola Polska Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ok. 33,9 mln zł.

Na torowisku w ciągu ul. Kraszewskiego gotowa jest już płyta podtorowa i zamontowano tory tramwajowe. Obecnie trwa łączenie ostatnich odcinków i montowana jest sieć trakcyjna. Ku końcowi zmierzają roboty brukarskie i układana jest instalacja nawadniająca zielone torowisko. Ponadto układane jest podłoże z humusu. 

Kilka dni temu rozpoczęły się roboty na następnym odcinku – od ronda Hoffmanna do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza/Broniewskiego, gdzie przebudowywane są kable trakcyjne. W dalszej kolejności rozpocznie się modernizacja torowiska w ciągu ul. Broniewskiego, na odcinku od ul. Sienkiewicza do Reja.

Dodaj komentarz