Raport z Polski Wydarzenia

Tragedia na dworcu kolejowym w Gnieźnie [AKTUALIZACJA]

Tragedia na stacji kolejowej w Gnieźnie. Pod pociąg wpadł mężczyzna. Jego życia nie udało się uratować. [AKTUALIZACJA PONIŻEJ]

Tragiczny wypadek na dworcu kolejowym w Gnieźnie (fot. KPP Gniezno)
Tragiczny wypadek na dworcu kolejowym w Gnieźnie (fot. KPP Gniezno)

[AKTUALIZACJA godz. 13.00]

Po tragicznym wypadku na dworcu kolejowym PKP w Gnieźnie nie występują już utrudnienia w ruchu. Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe, rozkładowa organizacja ruchu przywrócona została o godz. 11.55.

Do wypadku na dworcu PKP w Gnieźnie doszło o godz. 9.40. Jak informowała nas asp. szt. Anna Osińska, rzeczniczka prasowa KPP w Gnieźnie, pod pociąg Kolei Wielkopolskich wpadł około 50-letni mężczyzna. Jego tożsamość jest ustalana.

Trwa także sprawdzanie, dlaczego maszynista pociągu relacji Mogilno – Gniezno zatrzymał się dopiero na następnej stacji. To tam podróżni przesiedli się do komunikacji zastępczej.

– W czasie działań służb i komisji tymczasowo z eksploatacji wyłączone były dwa tory na stacji Gniezno – informuje nas Radosław Śledziński z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. – Pociągi korzystały z sąsiednich torów. Występowały zmiany peronów.

Aktualne informacje były przekazywane podróżnym w pociągach oraz na stacjach i przystankach.

 

[AKTUALIZACJA godz. 10.40]

– Informacja o wypadku na dworcu PKP w Gnieźnie wpłynęła do dyżurnego o godz. 9.47 – informuje Raport Kolejowy Oficer Prasowy KPP w Gnieźnie, asp. szt. Anna Osińska. – Pociąg potrącił mężczyznę, który na skutek odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

 

Jak udało się nam dowiedzieć, policja będąca na miejscu próbuje ustalić tożsamość ofiary i dokładne przyczyny oraz okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring dworca.

Ruch na stacji jest ograniczony. O trudnienia zapytaliśmy w PKP Polskich Liniach Kolejowych, czekamy na odpowiedź.

[TEKST BĘDZIE AKTUALIZOWANY]

Dodaj komentarz