Raport z Polski Wydarzenia

Tragedia na torach w Poroninie, wypadek pod Ełkiem. Pasażerowie mierzą się z utrudnieniami [ZDJĘCIA]

Nie żyje mężczyzna, który w czwartkowy wieczór wtargnął pod pociąg relacji Kraków-Zakopane. Ruch na torach został wstrzymany. To nie jedyne zdarzenie, które w ostatnich dniach znacznie utrudniło podróże koleją.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło po godz. 21.00 między Poroninem a Białym Dunajcem. Pod pociąg wtargnął mężczyzna. W wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Teraz policja pod nadzorem prokuratora wyjaśni dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia.

W chwili wypadku w pociągu znajdowało się kilkunastu pasażerów. Ich ewakuację przeprowadzili strażacy. Podróż kontynuowali autobusem, który zawiózł ich do Zakopanego.

Wypadek w warmińsko-mazurskim

Ze sporymi utrudnieniami musieli liczyć się pasażerowie podróżujący pociągiem na trasie Ełk – Olsztyn. W Nowej Wsi Ełckiej samochód osobowy wjechał pod pociąg.

Policja, która przyjechała na miejsce, nałożyła na kierującą mandat karny w wysokości 3 tys. zł i 10 punktów karnych.

Żadnemu z uczestników wypadku nic się nie stało. W pociągu, w momencie zderzenia, przebywało ok. 30 osób.

Po ustaleniu okoliczności zdarzenia pociąg ruszył w dalszą drogę, z kilkunastominutowym opóźnieniem.

Mazowieckie

Do groźnego incydentu doszło w środę 24 kwietnia w województwie mazowieckim. Policjanci podjęli interwencję na przejeździe kolejowym w Ciechanowie. Na torach znajdował się 75-letni, zdezorientowany mężczyzna. Funkcjonariusze sprowadzili go w bezpieczne miejsce na kilka minut przed przejazdem pociągu.

Mężczyzna nie potrafił powiedzieć co robił na torowisku, był zdezorientowany i zagubiony. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zaopiekowało się 75-latkiem.

Dodaj komentarz