Raport z Polski Wydarzenia

Tragiczne zderzenie ciągnika z lokomotywą. Nie żyje jedna osoba [ZDJĘCIA]

Tragiczny wypadek w miejscowości Zarudzie (k. Zamościa). Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pod pociąg wjechał ciągnik. Kierujący pojazdem zginął na miejscu.

Fot. KMP Zamość

Wypadek miał miejsce w niedzielę 22 sierpnia około godz. 16.00, między polami uprawnymi na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Zarudziu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem marki Ursus z doczepionym rozrzutnikiem jechał polną drogą. Zbliżając się do przejazdu kolejowego oznaczonego znakiem STOP oraz znakiem świętego Andrzeja nie zatrzymał się i wjechał wprost pod jadącą torowiskiem lokomotywę. Po zderzenie pojazdów maszynista natychmiast zatrzymał się i wezwał pomoc.

– Niestety pomimo podjętej reanimacji, nie udało się przywrócić funkcji życiowych kierującego ciągnikiem. 58-letni mieszkaniec gminy Nielisz zmarł na miejscu wypadku. Maszynista, 61-latek z powiatu chełmskiego był trzeźwy – informuje st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

 

Maszynista sygnalizował zbliżanie się do przejazdu. Nie wiadomo dlaczego kierowca ciągnika ruszył przez tory. Ustalono, że ciągnik, którym poruszał się 58-latek nie był ubezpieczony, nie posiadał również ważnych badań technicznych.

Na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe. Obecny był również biegły z zakresu wypadków drogowych. Ciało 58-latka zostało przewiezione do zakładu patomorfologii celem wykonania badań. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Dodaj komentarz