Tramwaje Wydarzenia

Tramwaj imienia Marii Koterbskiej? MPK Wrocław wnioskuje do prezydenta miasta

Czy jeden z pierwszych nowych, niebieskich tramwajów MPK Wrocław nosić będzie imię zmarłej Marii Koterbskiej? O to wnioskuje do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Fot. MPK Wrocław

Dama Polskiej Piosenki, autorka m.in. „Wrocławskiej Piosenki” i „Serduszko puka w rytmie cha-cha” zmarła w poniedziałek 18 stycznia w wieku 96 lat. Chęć upamiętnienia artystki wyraził jeszcze tego samego dnia prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

– Pani Mario, dziękujemy że sprawiła Pani, że pomimo różnic, wielu wrocławian łączy dziś Pani utwór, który od kilkudziesięciu lat jest nieoficjalnym hymnem wrocławskiej komunikacji miejskiej – napisało MPK Wrocław na swoim fanpage’u na Facebooku.

 

Także w poniedziałek 18 stycznia MPK Wrocław odebrało piąty już wyremontowany niebieski tramwaj. Prace prowadzi poznańska firma Modertrans.

 

Podobnie jak reszta zmodernizowanych wagonów, pojazd nr 2712 otrzymał klimatyzację, nowy system informacyjny, wejście USB oraz niebieskie barwy, nawiązujące do kolorów miasta.

Do Poznania wyjechał zaś wagon nr 2714, który woził charakterystyczną reklamę “MPK skraca odległość i tęsknotę”.

– Tempo prac prowadzonych przez Modertrans jest bardzo dobre – ocenia MPK Wrocław. – Do końca roku planujemy, że trafią do nas wszystkie wyremontowane Protramy – łącznie 25 klimatyzowanych pojazdów.

 

Dodaj komentarz