global Wydarzenia

TransPennine Express z certyfikatem Carbon Literate

TransPennine Express (TPE), brytyjski operator kolejowy, zdobył certyfikat Carbon Literate. TPE to pierwszy operator w Wielkiej Brytanii, któremu przyznano dokument.

Na zdjęciu od lewej do prawej: Katie Goldsmith Kierownik ds. <yoastmark class=

– To wyróżnienie za nasze zaangażowanie w walkę z kryzysem klimatycznym i utrzymanie naszej niskoemisyjnej kultury – mówiła Nicola Martin, Head of Sustainability w TPE. – Certyfikat to dla nas brązowy medal, jesteśmy na dobrej drodze, by zawalczyć o srebro, a następnie sięgnąć po złoto!

 

Certyfikat przyznany przez Carbon Literacy Trust, jest uznawany na całym świecie. Pokazuje, że przedsiębiorstwo priorytetowo realizuje działania mające na celu rozwiązanie kryzysu klimatycznego.

Od 2019 r. TPE zmniejszyło emisję dwutlenku węgla o 18 procent. Flota pociągów Nova pomaga zmniejszyć wkład pasażerów w emisję dwutlenku węgla o 77 procent (w porównaniu z podróżowaniem samochodem).

– Ponad 85 procent kadry wyższego szczebla przeszło szkolenie z zakresu Carbon Literate, związane z branżą kolejową – mówi Nicola Martin. – Dało im to wiedzę, a także narzędzia do podejmowania działań, mających na celu realny wpływ na redukcję kryzysu klimatycznego.

Dodaj komentarz