Inwestycje Wydarzenia

Trwa przebudowa wiaduktów kolejowy w Chrzanowie

PKP Polskie Linie Kolejowe przebudowują wiadukty w Chrzanowie, na trasie Trzebinia – Oświęcim. Dzięki inwestycji poprawi się bezpieczeństwo podróży pociągiem i czas przejazdu.

Chrzanów, wiadukt na ul. Zbożowej (fot. Szymon Grochowski / PKP PLK)
Chrzanów, wiadukt na ul. Zbożowej (fot. Szymon Grochowski / PKP PLK)

Przebudowa obejmuje siedem wiaduktów. Wykonawca zrealizował już prace przy ul. Zbożowej, Powstańców Styczniowych, a także 29 Listopada. W połowie października zakończono podstawowe prace przy ul. Kadłubek.

Po zakończeniu prac wiadukty ułatwią komunikację nie tylko kolejową, ale i samochodową oraz pieszą. System komunikacji w mieście znacznie się polepsza i zwiększa poziom bezpieczeństwa. Dzięki poszerzeniu jezdni są dwa pasy ruchu. Takie rozwiązanie eliminuje korki i zapewnia kierowcom płynny przejazd pod torami. Piesi mają do dyspozycji szerokie chodniki. Także wiadukt przy ul. Krakowskiej po przebudowie drogi, zapewni przejazd dwoma pasami ruchu.

Kolejowa inwestycja, to także poprawa estetyki wiaduktów, co jest korzystne dla mieszkańców i miasta.

Przebudowywane są wiadukty przy ul. Siennej i Krasickiego. Przy ul. Siennej,  w miejscu istniejącej konstrukcji, wybudowana zostanie nowa, mocniejsza. Będzie miejsce na dwie jezdnie, w obu kierunkach. Nowa, łukowa budowla będzie podobna do obecnej konstrukcji z okładziną kamienną na ścianach czołowych, a także skrzydłach. Przewidziano iluminację kamiennego sklepienia.