global Inwestycje Tabor

Trzecia linia miejskiej sieci transportowej Guadalajara w Meksyku otwarta [ZDJĘCIA]

14 września 2020 r. oficjalnie została otwarta trzecia linia miejskiej sieci transportowej Guadalajara, stan Jalisco w Meksyku. Inwestycja ma długość 21 km, składa się z 18 stacji, a korzystać z niej ma codziennie około 230 000 pasażerów.

Fot. Alstom

Linia 3 Guadalajara przebiega przez miasta Zapopan, Guadalajara i Tlaquepaque. Jej otwarcie ma poprawić mobilność w całym regionie, a za obsługę relacji będzie odpowiadać lokalny operator Sistema del Tren Eléctrico Urbano – Urban Electric Train System (SITEUR).

Ministerstwo Komunikacji i Transportu Meksyku (SCT) w 2014 r. zawarło z Alstom umowę zgodnie z którą firma dostarczyła między innymi 18 pociągów Metropolis, systemy łączności i sygnalizacji oraz systemy sterowania ruchem na bazie Urbalis 400. Klimatyzowane pociągi są wyposażone w monitoring wizyjny oraz systemy informacji pasażerskiej. Koszt całej inwestycji szacuje się na prawie 330 mln euro, z czego realizacje wykonane i dostarczone przez Alstom wynoszą blisko 240 mln. 

Dyrektor zarządzający Alstom Mexico, Maite Ramos powiedział, że – linia 3 została zaprojektowana tak, aby była w 100% dostępna dla wszystkich, z miejscami dla osób niepełnosprawnych wewnątrz pociągów i dedykowaną im infrastrukturą na wszystkich stacjach. Linia jest przykładem nowoczesnego, integracyjnego systemu transportowego, który zapewnia pasażerom niezawodne, bezpieczne i komfortowe wrażenia z podróży, a jednocześnie jest przyjazny dla środowiska.

Dyrektor generalny SCT Railway and Multimodal Development Manuel Gomez Parra – Bez wątpienia przyniesie to ogromne korzyści wszystkim mieszkańcom stanu, zmieniając ich sposób podróżowania i poprawiając ich styl życia. Skuteczna praca firmy Alstom przy realizacji tego projektu sprawiła, że ​​doświadczenie i zaangażowanie firmy przyczyniły się do poprawy jakości życia mieszkańców i zapewnienia pełnego bezpieczeństwa podczas ich podróży.

Alstom jest obecny w Meksyku od 1968 roku, kiedy to wybudowano pierwszą linię metra w Mexico City. Od 52 lat Alstom jest pionierem we wprowadzaniu metra i jego utrzymaniu w Meksyku, Monterrey i Guadalajarze. Ponadto firma opracowała systemy sygnalizacji i usługi serwisowe dla pociągów i infrastruktury dla głównych przewoźników kolejowych w tym kraju.

Reklama