Aktualności Inwestycje

Trzy kolejne przystanki zapewnią lepsze podróże na Podlasiu

Możliwość bezpośredniego dojazdu nad zalew w Repczycach zyskają mieszkańcy powiatu hajnowskiego. Przy popularnym miejscu letniego wypoczynku powstanie nowy przystanek kolejowy. Wygodne podróże zapewni peron o długości 120 m i wysokości 76 cm. Pochylnia i antypoślizgowa nawierzchnia ułatwi dostęp wszystkim osobom, w tym podróżnym o ograniczonej możliwości poruszania. Zainstalowane zostaną wiaty, ławki oraz czytelne oznakowanie i tablice informacyjne. Bezpieczeństwo po zmroku zapewni ekologiczne oświetlenie LED.

Inwestycja w ramach Programu Przystankowego zwiększy możliwości wygodnej i bezpiecznej komunikacji, w tym przesiadki na kolej z innych środków transportu. Przy przystanku zbudowane zostaną cztery miejsca parkingowe dla samochodów, w tym jedno miejsce postojowe dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, oraz stojaki rowerowe. Modernizację przejdzie pobliski przejazd kolejowo – drogowy, który będzie wyposażony w sygnalizację świetlną.

Program Przystankowy w województwie podlaskim wchodzi w ostatnią fazę realizacji. Na linii kolejowej z Białegostoku do Czeremchy modernizowany będzie jeszcze przystanek Podbiele, a na linii Sokółka – Suwałki przystanek Kamienna Nowa. PLK S.A. podpisały umowy z wykonawcami prac. Roboty o łącznej wartości prawie 5,3 mln zł zostaną zrealizowane w tym roku.

W ramach Programu w województwie podlaskim zmodernizowanych lub wybudowanych zostanie łącznie 15 przystanków oraz 5 parkingów. Gotowe są już perony w 11 lokalizacjach, postępują prace na stacji w Dąbrowie Białostockiej. Łączny koszt prac w ramach Programu Przystankowego w województwie to ponad 26 mln zł.

Dodaj komentarz