Inwestycje Raport z Polski

Tunel zastąpi przejazd kolejowy w Sulejówku

W Sulejówku powstanie bezkolizyjne skrzyżowanie pod torami kolejowymi. Zastąpi ono przejazd drogowo-kolejowy w al. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wykonawca zrealizuje prace do III kwartału 2023 r.

Przejazd kolejowo-drogowy w Sulejówku (fot. Anna Szczygieł / PKP PLK)
Przejazd kolejowo-drogowy w Sulejówku (fot. Anna Szczygieł / PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe zrealizują inwestycję na drodze wojewódzkiej nr 638. Tunel, który powstanie pod linią kolejową, zwiększy bezpieczeństwo na linii Warszawa – Terespol. Usprawni także ruch drogowy w mieście. Kierowcy bowiem nie będą musieli czekać przed zamkniętymi rogatkami.

W ramach inwestycji powstanie nowa droga, po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Powstanie zarówno chodnik, jak i ścieżka rowerowa. Dojście do tunelu pieszym zapewnią schody. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się przewidziano zaś windę.

Przebieg prac budowlanych

Wykonawca rozpoczyna prace budowalne 16 sierpnia. W pierwszej kolejności wykonawca przygotuje teren budowy, a także usunie kolizje z podziemną infrastrukturą. Dalej zostanie przygotowany wykop pod torami. Zaplanowane roboty zostały uzgodnione w rozkładzie jazdy. Utrzymany będzie ruch pociągów pasażerskich i towarowych na obu torach.