Targi Tramwaje

Turecki tramwaj Bozankaya na InnoTrans w Berlinie

Na targach kolejowych InnoTrans w Niemczech pojawili się m.in. przedstawiciele tureckiego producenta taboru firma Bozankaya. Zaprezentowany pojazd szynowy przeznaczono na rynek rumuński.

Bozankaya to pierwszy eksporter pojazdów szynowych w Turcji. Zakład w Sincan pod Ankarą zbuduje 16 pojazdów dla rumuńskiego miasta Timișoara. Oferta obejmuje również opcję dodatkową na kolejne 23 sztuki. Tramwaje są przystosowane do zasilania 600 V DC, a ich maksymalna prędkość wynosi 80 km/h.

Tramwaje będą miały długość prawie 30 metrów, z pięcioma modułami, mogącymi pomieścić 200 pasażerów. Niskopodłogowe pojazdy, zapewnią podróżnym dużą wygodę wsiadania i wsiadania. W środku przewidziano jedną strefę na wózki oraz cztery podwójne drzwi. Ponadto nowe Tramwaje Timișoara będą miały zasięg ponad 70 kilometrów na zasilaniu bateryjnym. Dzięki temu nie zatrzymają się one nagle w chwili awarii linii energetycznych. Dzięki nowym rozwiązaniom Timișoara będzie w stanie usunąć linie nośne w przejściu z regionów historycznych i zapewnić nieprzerwany naziemny transport kolejowy bez naruszania środowiska.