Pasażer Wydarzenia

Tymczasowy powrót pociągów do Zakopanego

Już od 22 grudnia zostanie ponownie uruchomiona kolejowa trasa „zakopianka”, co pozwoli wygodniej dotrzeć na południe Polski w okresie przedświątecznym. Ponieważ ciągle trwają prace modernizacyjne, otwarcie linii będzie tymczasowe i potrwa do 28 lutego 2022 roku. Następne pociągi wjadą na tory wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, to jest pod koniec czerwca przyszłego roku.

Fot. KolejFun / Wikimedia Commons

Dlaczego zakopianka nie funkcjonuje cały czas?

PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą remont na tej linii już od pewnego czasu. W ramach modernizacji remontowane są dworce i stacje kolejowe, a także usprawnia się systemy bezpieczeństwa na przejazdach. Ponieważ linia zakopiańska jest jednotorowa, jej zamknięcie na czas wszystkich robót całkowicie eliminuje możliwość wykorzystania jej do regularnych przewozów. By jednak nie ograniczać pasażerom dostępu do tego środka transportu w okresie zimowych i letnich wakacji, kolejową zakopiankę otwiera się jedynie w sezonie.

Wszystkie działania restrukturyzacyjne mają prowadzić do poprawy warunków podróżowania. Pasażerowie mogą już teraz korzystać z przebudowanych dworców i przystanków. Docelowo natomiast skróceniu ma ulec czas przejazdu. Po zakończeniu wszystkich prac dojazd z Krakowa do Zakopanego ma być realizowany w ciągu nieco ponad dwóch godzin.

Dodaj komentarz