Raport z Polski Wydarzenia

Uciekał przed policją, wjechał w budynek stacji PKP [ZDJĘCIA]

Próbował uciec przed policyjną kontrolą, nie zapanował nad samochodem i wjechał w budynek stacji PKP w Zwierzynie. Za kierownicą siedział 17-latek, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili miejsce jego pobytu i zatrzymali.

Uciekał przed policją, wjechał w budynek stacji PKP [ZDJĘCIA]
Fot. KPP Strzelce Krajeńskie
Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci ze Strzelec Krajeńskich prowadzili pościg za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

– Mimo sygnałów świetlnych, a także dźwiękowych mężczyzna za kierownicą audi próbował uniknąć odpowiedzialności – relacjonuje asp. Tomasz Bartos z KPP w Strzelcach Krajeńskich. – Niebezpieczną ucieczkę samochodem zakończył dopiero w momencie, kiedy rozbił auto o budynek stacji PKP w Zwierzynie. Mimo że zdarzenie wyglądało bardzo groźnie nikomu nic się nie stało.

 

Policjanci zatrzymali pasażera samochodu, jednak kierowcy udało się uciec. Jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu.

Praca jaką mundurowi wykonali na miejscu pozwoliła ustalić dane personalne kierowcy, który uciekł z miejsca darzenia – dodaje asp. Bartos. – Był to 17-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Intensywna praca operacyjna pozwoliła na ustalenie miejsca, gdzie się ukrywał. Zatrzymanie odbyło się na terenie Drezdenka. 17-latek kompletnie zaskoczony widokiem policjantów.

 

Policjanci przedstawili młodemu mężczyźnie zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Teraz 17-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich uwzględnił wniosek prokuratury i postanowił, że nieodpowiedzialny kierowca najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.

Uciekł z domu i wyruszył pociągiem ICE w samotną podróż do Berlina

Dodaj komentarz