Raport z Polski Wydarzenia

Układał kamienie na torach. Niebezpieczna zabawa przerwana przez SOK

Rozkładał na torach kamienie i czekał na nadjeżdżający pociąg. Nieodpowiedzialną i skrajnie niebezpieczną zabawę nastolatka przerwali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Fot. SOK
Fot. SOK

Do “zabawy na torach” doszło 6 lipca na szlaku kolejowym Mosina – Luboń w woj. wielkopolskim. W trakcie patrolu, Strażnicy Ochrony Kolei zauważyli trzy osoby postronne, przebywające na torach. Jedna z nich rozkładała kamienie na główkach szyn.

– Na widok funkcjonariuszy nastolatek zrzucił kamienie i zaczął się oddalać – relacjonują mundurowi. – Patrol SOK udał się za nim i postanowił go zatrzymać. W trakcie rozmowy 14-latek tłumaczył, że układanie kamieni na torach było dla niego zabawą. Nie był świadomy jednak jej skutków. Zagrożenia nie widzieli także pozostali dwaj nieletni, którzy przebywali na obszarze kolejowym.

 

Na miejsce zdarzenia wezwano policję, która przeprowadziła dalsze czynności w sprawie.

Niestety, nie była to pierwsza niebezpieczna zabawa z udziałem nieletnich w tym rejonie. Szlak Mosina – Luboń, charakteryzujący się znacznym natężeniem ruchu pociągów, systematycznie patroluje Straż Ochrony Kolei.

Przypominamy, że przebywanie osób nieletnich w miejscach niedozwolonych na obszarze kolejowym stanowi dla nich poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Ponadto pozostawione na torach przeszkody są realnym zagrożeniem dla przejeżdżających po nich pociągów, a tym samym – dla podróżujących koleją pasażerów.

Dodaj komentarz