Raport z Polski

Ukradli sieć trakcyjną. Straty to kilka tysięcy złotych

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymali dwóch sprawców kradzieży ok. 200 m sieci trakcyjnej. Straty wyniosły ok. 8,3 tys. zł.

Fot. SOK

Do zdarzenia doszło w nocy z 17 na 18 czerwca. Dyżurny posterunku otrzymał informację z fotopułapki o osobach przebywających na nieczynnej linii kolejowej na szlaku Bielsko Biała Wapienica – Jaworze Jasienica. Na miejsce natychmiast skierował patrol zmotoryzowany SOK.

Mundurowi dostrzegli dwóch mężczyzn wynoszących pocięte fragmenty sieci trakcyjnej. Natychmiast podjęli czynności zmierzające do ujęcia sprawców. W trakcie interwencji jeden z nich podjął próbę ucieczki. Zatrzymał się, gdy funkcjonariusz ostrzegł go o możliwym wykorzystaniu psa służbowego.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze SOK zabezpieczyli około 200 metrów bieżących kompletnej sieci trakcyjnej oraz narzędzia w postaci nożyc do cięcia metalu, tyczkę drewnianą długości około 5 metrów oraz rurki stalowe stanowiące przedłużenie do nożyc.

Funkcjonariusze SOK przekazali ujętych mężczyzn w wieku 24 i 32 lat do dyspozycji Komisariatu Policji w Jasienicy, gdzie obecnie trwają dalsze czynności w sprawie.

W wyniku kradzieży kolej poniosła straty na kwotę ponad 8,3 tys. zł.

Dodaj komentarz