Przewozy towarowe Wydarzenia

Ukraina na liście regularnych połączeń intermodalnych PCC Intermodal

Od roku operator Intermodal SA prowadzi regularne relacje transportowe połączeń pociąg z/do Mostyckiej na Ukrainie. Połączenie to m być dalej rozwijane i wzrosnąć z jednego do minimum trzech w tygodniu.

Obecnie spółka gwarantuje regularny serwis intermodalny raz w tygodniu w relacji Mostycka z/do: Gdańsk (via terminal morski DCT Gdańsk), Gdynia (via termindal BCT Gdynia), Centralna Polska (via terminal Kutno), Górny Śląsk (via terminal Gliwice), Dolny Śląsk (via terminal Brzeg Dolny), Region Berlina i Brandenburgii (via terminal Frankfurt Oder), Hamburg (via KTH, Eurogate), Duisburg (via DIT), Rotterdam (via CTT), Antwerpia (via MainHub).

Pierwsze testy służące do uruchomienia regularnych serwisów PCC na Ukrainę odbyły się 2011 roku. Równolegle Spółka uruchomiła połączenia z Rosją i Białorusią. Sytuacja gospodarczo-polityczna na Ukrainie zatrzymała rozwój tego projektu, aż do ubiegłego roku. W tym czasie połączenia via Brześć (BY) urosły do 5 regularnych pociągów w tygodniu. PCC Intermodal powróciło do organizowania relacji transportowych na Ukrainę wiosnę 2020 r., zabezpieczając pod potrzeby klientów kolejne wagony podkontenerowe. Najczęściej przewożone produkty na tym szlaku to: chemia neutralna, włókna, nawozy, żelazostopy.

Agencja Celna PCC Intermodal SA oraz sekcja obsługi klienta, pomagają kompleksowo w organizacji procesu i sporządzaniu dokumentacji niezbędnej dla obsługi trans-granicznej, zarówno w imporcie jak i eksporcie. Logistycy firmy doradzają jak najbardziej efektywnie dotrzeć z kontenerem do różnych regionów Ukrainy.

Dodaj komentarz