Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

Ukraina świętuje Dzień Kolejarza [ZDJĘCIA]

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen odznaczyli 573 pracowników kolei za ich zasługi dla kraju. Uroczystość odbyła się w Kijowie 4 listopada – w Dniu Kolejarza.

Prezydent Ukrainy i przewodnicząca Komisji Europejskiej spotkali się na kijowskim dworcu kolejowym (fot. Ukrzaliznytsia)
Prezydent Ukrainy i przewodnicząca Komisji Europejskiej spotkali się na kijowskim dworcu kolejowym (fot. Ukrzaliznytsia)

Prezes zarządu JSC „Ukrzaliznytsia” Jewhen Lyashchenko podziękował swoim kolegom za sumienną pracę, wysokie umiejętności zawodowe i zapewnienie funkcjonowania transportu kolejowego w warunkach stanu wojennego.

Odznaczenia rządowe otrzymali: maszyniści, monterzy pociągów, inspektorzy wagonów, torowcy, konduktorzy, spawacze elektryczni i gazowi – łącznie 69 osób. Kolejnych 504 pracowników kolei odznaczenia JSC „Ukrzaliznycja”.

Uroczystości Dnia Kolejarza odbyły się na kijowskim dworcu kolejowym.
Uroczystości Dnia Kolejarza odbyły się na kijowskim dworcu kolejowym.

Wojna na Ukrainie pokazała, że ​​naszą największą wartością są nasi pracownicy – podkreślił. prezes zarządu JSC „Ukrzaliznytsia” Jewhen Lyashchenko. – Codzienna praca każdego kolejarza to ważny wkład w zwycięstwo. Wspólnymi siłami zapewniamy efektywność transportu, odbudowujemy infrastrukturę i tabor, rozwijamy lądowe korytarze logistyczne, otwieramy nowe trasy międzynarodowe, usprawniamy obsługę na stacjach i w pociągach, zwiększamy wolumen przewozów, a przede wszystkim ratujemy miliony ludzi.

 

Prezes UZ zapowiedział planowaną jeszcze w tym roku jednorazową wypłatę motywacyjną, będącą wyrazem uznania dla kolejarzy w stabilne i niezawodne funkcjonowanie w czasie wojny.

W szeregi wojska wstąpiło ponad 10 tys. kolejarzy. W Dniu Kolejarza prezes zarządu UZ podziękował za bezpieczeństwo kolei i możliwość pracy. Życzył wszystkim, by przyszłoroczne święto obchodzone było w bezpiecznym i spokojnym kraju.

Dodaj komentarz