global Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

Ukraińscy żołnierze wysadzili węzły kolejowe i pociąg z paliwem dla Rosjan

Ukraińscy żołnierze wysadzili w powietrze wszystkie węzły kolejowe, łączące koleje ukraińskie z rosyjskimi – informuje biuro prasowe Ukrzaliznytsia. Armia zniszczyła także transport z paliwem dla Rosjan.

Żołnierze ukraińscy zatrzymali wjazd Rosjan na teren kraju i przewóz sprzętu wojskowego. (fot. ilustracyjne)
Żołnierze ukraińscy zatrzymali wjazd Rosjan na teren kraju i przewóz sprzętu wojskowego. (fot. ilustracyjne)

Do wysadzenia węzłów kolejowych miało dojść w sobotę. Dzięki temu ukraińscy żołnierze uniemożliwili dojazd rosyjskich pociągów ze sprzętem wojskowym i kolejnych mundurowych.

Jak poinformował przedstawiciel MSW, tory do Rosji są rozbierane. Wysadzając węzły kolejowe Ukraina realnie powstrzymała przesuwanie się przeciwnika ze wschodu w stronę Kijowa.

Ukraińska Prawda” podała, że Rosjanie poprosili krajowego przewoźnika o przywrócenie połączeń z centralnym sztabem Ukrzaliznytsii. Agresor tłumaczył się „celami humanitarnymi”. Odpowiedź od ukraińskich łącznościowców zacytowała „Ukraińska Prawda”: „Rosyjski pociągu, p****** się”.

Ukraińska artyleria zniszczyła również transport z paliwem dla rosyjskiej armii. Jednocześnie uratowali zapasy dla siebie, o czym informuje Ukrzaliznytsia.

“Kolejarze szybko zareagowali na zaistniałą sytuację i uratowali niezbędne paliwo dla obrony naszego kraju. Podziękowania dla naszego maszynisty i załogi pociągu za odwagę, a także żelazne nerwy” – pisze UZ.

Z relacji przedstawiciela MSZ Ukrainy Antona Heraszczenki wiemy, że na stację Nyzkiwka (obwód czernihowski) przyjechał pociąg z Rosji z paliwem. Miało ono trafić do rosyjskich wojsk, kierujących się w stronę miejscowości Czernihów – Sumy.

Heraszczenko potwierdził, że artylerzyści wysadzili pociąg w powietrze.

Dodaj komentarz