global Tabor Wydarzenia

Ukrzaliznycia i PESA Bydgoszcz rozpoczynają współpracę w zakresie taboru

Koleje Ukraińskie oraz Pesa Bydgoszcz omówili zakres współpracy przy renowacji polskich pociągów spalinowych. UZ zaprosiła również producenta pojazdów szynowych z Bydgoszczy do współpracy w ramach projektu City Express.

Jak podkreślił Ivan Yuryk, p.o. prezesa zarządu UZ, obecnie tylko 4 z 14 składów Pesa obsługiwanych przez Koleje Ukraińskie są w pełni sprawne. 

Niektóre z tych pociągów są używane na trasie Ekspresu Boryspol. Dlatego ważne jest, abyśmy je przygotowali z wyprzedzeniem do spodziewanego ożywienia ruchu pasażerskiego, po wznowieniu międzynarodowego ruchu lotniczego – powiedział Ivan Yuryk.

 

W ramach współpracy obie spółki przeprowadzą szczegółową ocenę techniczną stanu taboru i opracują optymalny program napraw. W ramach bezpośredniej współpracy osiągnięto wstępne porozumienie w zakresie szkolenia ukraińskich specjalistów ds. utrzymania pociągów w celu obniżenia kosztów operacyjnych ukraińskiego przewoźnika i lokalizacji napraw w przyszłości. 

Ukrzaliznyci zaprosiła przedstawicieli PESA Bydgoszcz do współpracy w ramach projektu City Express

Kontynuujemy prace nad projektem City Express, który zakłada integrację kolei z transportem publicznym. Tworzy to jednolitą przestrzeń transportową dla łatwego przemieszczania się mieszkańców dużych miast i ich obrzeży. Projekt ten został wskazany jako jeden z priorytetów rozwoju infrastruktury kraju. Dlatego Ukrzaliznyci prowadzi negocjacje z czołowymi producentami taboru kolejowego w celu znalezienia partnerów – powiedział szef Ukrzaliznyci.

 

UZ jest zainteresowana długofalową współpracą, a priorytetami są stopień lokalizacji produkcji oraz wspólny rozwój instrumentów finansowych niezbędnych do realizacji projektu.

Ponadto polski producent wyraził zainteresowanie planami Ukrzaliznyci w zakresie modernizacji floty lokomotyw oraz, w ramach długoterminowych programów finansowania, pociągów pasażerskich do przewozów międzyregionalnych. Ze swojej strony Ukrzaliznyci przedstawi współpracownikom niezbędne wymagania techniczne i przeprowadzi wspólne konsultacje w celu opracowania projektów.

Dodaj komentarz